ul Krotoszyńska 6, 01-805 Warszawa
 ul. Słomińskiego 5/104, 00-195 Warszawa
2023-medycyny-2
/
/
Psychoterapia

Psychoterapia

Psychoterapia jest formą wsparcia psychologicznego, która ma na celu pomoc osobom w identyfikacji problemów, dotarciu do przyczyn powstałych trudności, lepszym zrozumieniu ich oraz rozwiązaniu. Prowadzona jest przez terapeutę, który jest oparciem w procesie poznawania siebie oraz poprawie samopoczucia i zmianie szkodliwych wzorców myślenia czy zachowań.

 

Podczas sesji psychoterapeuta i osoba pacjencka pracują nad identyfikacją problemów, zrozumieniem przyczyn powstałych trudności oraz opracowaniem strategii i technik, które pomogą w radzeniu sobie z danymi sytuacjami.

Celem psychoterapii jest nie tylko złagodzenie doświadczanych objawów, ale również rozwój umiejętności radzenia sobie z przyszłymi trudnościami oraz poprawa ogólnego funkcjonowania psychicznego i emocjonalnego. Psychoterapia wspiera rozwój osobisty, zwiększa samoświadomość oraz umożliwia odkrycie i eksplorację własnych uczuć, myśli i doświadczeń.

Dla kogo jest psychoterapia?

  •  osób doświadczających trudności w sferze emocjonalnej 
  •  osób, które nie potrafią tworzyć bliskich relacji
  •  osób z niskim poczuciem własnej wartości, negatywnym obrazem siebie,
  •  osób doświadczających nadmiernego stresu
  •  osób, które doświadczyły traumy
  •  osób doświadczających trudności w komunikacji i zrozumieniu innych osób
  •  osób uzależnionych oraz z osób DDA
  •  osób z zaburzeniami psychicznymi takimi jak: depresja, lęki, fobie, zaburzenia osobowości, zaburzenie obsesyjno- kompulsywne, zaburzenia odżywiania, PTSD

Istotę psychoterapii stanowi relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu, zrozumieniu oraz pełnej akceptacji. Kluczowe jest stworzenie bezpiecznego środowiska, które zapewniamy w naszych gabinetach.

Nasi psychoterapeuci to wykwalifikowany zespół, który pracuje pod regularną superwizją oraz stale aktualizuje swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach oraz szkoleniach. Terapeuci pracują w nurcie poznawczo- behawioralnym, psychodynamicznym, humanistycznym oraz integracyjnym. Takie zróżnicowanie umożliwia dobranie specjalisty do Twoich oczekiwań i potrzeb. Zapraszamy do zapisów.