ul Krotoszyńska 6, 01-805 Warszawa
 ul. Słomińskiego 5/104, 00-195 Warszawa
2023-medycyny-2
/
/
Wiktoria Kuczyńska
Wiktoria

Wiktoria Kuczyńska

PSYCHOLOŻKA PSYCHOTERAPEUTKA

Psychoterapia integracyjno- systemowa

Wykształcenie:
•SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny- magister psychologii
•Studium Terapii Rodzin – Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
• Szkoła Psychoterapii Dialog – w trakcie certyfikowanego szkolenia psychoterapeutycznego akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatrycznego

Szkolenia:
• Certyfikowane szkolenie treningu umiejętności społecznych – Fundacja Terapeutyczna
• Praktyczne metody pracy z traumą relacyjną (traumą typu II ) u dzieci i nastolatków – Dialog Szkoła Psychoterapii
• Jak skutecznie pracować z pacjentami z anoreksją – szkolenie z dr n. med. Martą Maryl
• Jak skutecznie przeprowadzać pierwsze konsultacje do psychoterapii? – Dialog Szkoła Terapii. Stale podnoszę swoje kompetencje, swoją pracę poddaję regularnej superwizji grupowej oraz indywidualnej. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uczestniczę również we własnej psychoterapii.

Doświadczenie:
Od kilku lat pracuje jako psycholog i psychoteraputka, doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając liczne staże, wolontariaty oraz kończąc wiele szkoleń. Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą zmagającą się z myślami samobójczymi, samookaleczeniami, depresją, niskim poczuciem własnej wartości. Pracuję z osobami dorosłymi którzy zmagają się z zaburzeniami odżywiania, depresją, trudnościami w budowaniu relacji, chcących lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz wszystkich którzy poprzez psychoterapię chcą poprawić jakość swojego życia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc grupy TUS, warsztaty dla dzieci i rodziców w Fundacji Terapeutycznej, jak również wyjeżdżając na obozy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, będąc wolontariuszką na oddziałach psychiatrii dzieci i młodzieży w Warszawie oraz uczestnicząc w seminarium psychodynamicznym w Ośrodku Psychoterapii i Analizy Grupowej Archetypy. Pracuję indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi od 10 roku życia. Wspieram również rodziny w napotkanych trudnościach.

O mnie:
Z pacjentami indywidualnymi pracuję w podejściu psychodynamicznym, w którym ważne jest podążanie za pacjentem, przyglądanie się nieświadomym procesom. Psychoterapia opiera się na więzi, bezpiecznej relacji i zaufaniu. Z młodzieżą i rodzinami pracuję w podejściu systemowym. Głównym założeniem tego nurtu systemowego jest skupienie się na całym systemie w którym pacjent funkcjonuje, a nie tylko na nim samym. Do każdego podchodzę indywidualnie, uważnie słucham potrzeb i dbam o to, żeby każdy czuł się na wizytach bezpiecznie, a atmosfera był oparta na zaufaniu.