ul Krotoszyńska 6, 01-805 Warszawa
 ul. Słomińskiego 5/104, 00-195 Warszawa
2023-medycyny-2
/
/
Monika Sawicka
IMG_4354

Monika Sawicka

PSYCHOLOŻKA

Terapia psychologiczna, Terapia humanistyczna

Wykształcenie: 
  •  Studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie)
  •  W trakcie czteroletniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie akredytowanej przez EAGT (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt).
 
Szkolenia:
  • CTSR – TSR (Szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) – I stopień
  • CTSR – TSR (Szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) – II stopień
  • WIR-DZMR – Kurs Terapii Koherencji – dr. Michał Jasiński – poziom podstawowy
  •  WIR-DZMR – Kurs Terapii Koherencji – dr. Michał Jasiński – poziom średnio-zaawansowany
  • English for Psychology and Pedagogy – 120h – C1
 
Doświadczenie:
Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku psychologia. Dalsza ścieżka mojego kształcenia obejmuje szkolenia Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz terapii koherencji. Moje doświadczenie zawodowe jest ściśle związane z kontaktem z ludźmi oraz rozpoznawaniem ich potrzeb. Pracowałam jako rekruterka w branży IT gdzie przeprowadzałam kompleksowe wywiady oraz prowadziłam poradnictwo związane w obraniem odpowiedniej ścieżki zawodowej. Odbyłam staż jako wsparcie psychologa w Przedszkolu Terapeutycznym, gdzie uczestniczyłam w zajęciach edukacyjnych dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Obecnie prowadzę indywidualne konsultacje psychologiczne w nurcie humanistycznym (TSR, terapia koherencji, Gestalt) gdzie rozwijam umiejętność empatii oraz wykorzystuję wiele technik udzielania wsparcia. 
 
O mnie: 
Udzielam konsultacji psychologicznych osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Prowadzę terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach (TSR) oraz krótkoterminową terapię koherencji. W trakcie spotkań terapeutycznych empatycznie podążam za osobistą historią pacjenta, bazując na pracy przy użyciu metafory oraz wizualizacji. Punktem wyjścia dla każdej budowanej przeze mnie relacji stanowi w jej praktyce autentyczność, pełna akceptacja i bezpośrednia, szczera komunikacja z pacjentem. Patrzę na człowieka holistycznie, uznając jego emocjonalność, fizyczność i duchowość dlatego w swojej praktyce wykorzystuję wiedzę i umiejętności nabyte podczas warsztatów pracy z ciałem i oddechem – między innymi metodą Lowena. Planuję dalej zdobywać kompetencje w kierunku prowadzenia terapii w nurcie Gestalt. Moja codzienność jest wypełniona muzyką – tą którą słucham i tą którą tworzę. Uwielbiam uprawiać jogę, jeździć na rowerze i grać w szachy 😉