ul Krotoszyńska 6, 01-805 Warszawa
 ul. Słomińskiego 5/104, 00-195 Warszawa
2023-medycyny-2
/
/
Klaudia Madanowska
KlaudiaMadanowska_opt

Klaudia Madanowska

PSYCHOTERAPEUTKA

Psychoterapia poznawczo -  behawioralna

Klaudia Madanowska - ZnanyLekarz.pl

Obecnie jestem na trzecim roku całościowego, czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo – behawioralnej (CBT) akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam wspierając osoby z niepełnosprawnościami prowadząc wieloprofilowe sesje hipoterapeutyczne (terapię w asyście koni, nie hipopotamów:) ). Posiadam również doświadczenie w prowadzeniu terapii zajęciowej i socjoterapii. Jeśli czujesz potrzebę konsultacji, zmiany perspektywy lub potrzebujesz wsparcia w swoich zmaganiach, zapraszam Cię do wspólnego odkrywania drogi do poprawy jakości Twojego życia i odzyskania w nim równowagi.

W swojej pracy stawiam na holistyczne podejście. Na ludzi oraz zagadnienia patrzę w szerokim kontekście, znajdując wiele odcieni i powiązań. Bardzo ważne są dla mnie: autentyczność, tworzenie relacji, uważność, pełna obecność i akceptacja. Istotnym aspektem mojej pracy jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni – w której na partnerskich zasadach, wspólnie możemy eksplorować interesujące Cię obszary.

Kluczowe jest dla mnie poznanie i zrozumienie Cię, aby dotrzeć do źródła cierpienia lub sytuacji problemowej. Możesz liczyć na moją elastyczność metod i różnorodność doświadczeń, aby cały proces i jego tempo był zindywidualizowany i dopasowany do Twoich potrzeb.

W pracy terapeutycznej wykorzystuję elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Opartej na Współczuciu (CFT), Terapii Dialektyczno – Behawioralnej (DBT), Dialogu Motywującego (DM), Mindfulness oraz elementy innych nurtów terapeutycznych, takich jak Gestalt i Logoterapia.

Moje zawodowe zainteresowania obejmują przede wszystkim zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, tematykę wstydu i odporności psychicznej. Fascynuje mnie związek umysłu z ciałem – zagadnienia psychosomatyczne i somatopsychologiczne.

Równolegle z praktyką terapeutyczną wspieram w rozwoju osobistym. Prowadzę sesje indywidualne i szkolenia z umiejętności psychospołecznych, używając metodyk experiential education, outdoor i adventure education. Wspieram również organizacje i zespoły prowadząc i facylitując szkolenia z zakresu budowania zespołów oraz komunikacji.

Prywatnie, zazwyczaj nucę coś pod nosem, a w duszy grają mi jazz i musicale. Uwielbiam spędzać czas w naturze i wśród zwierząt (szczególną miłością darzę psy i konie), a tuż obok ucinania drzemek w hamaku, lubię prace z głosem, śpiew i wszelkie prace manualne – od kaligrafii po ceramikę i projekty heavy duty z wiertarką w ręku. Łącząc pasję do podróży i rozwoju – uczestniczyłam w szkoleniach m.in. w Bułgarii, Czechach, Finlandii, Holandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.