ul Krotoszyńska 6, 01-805 Warszawa
 ul. Słomińskiego 5/104, 00-195 Warszawa
2023-medycyny-2
/
/
Ewelina Żak
Ewelina

Ewelina Żak

TERAPEUTKA ŚRODOWISKOWA

Wykształcenie:
• Ukończone 2-letnie szkolenie „Terapia środowiskowa dzieci i młodzieży” – Centrum CBT EDU w Warszawie, uzyskany certyfikat
• Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – magister pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej, licencjat psychopedagogiki.

Doświadczenie:
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej, na stażach: na Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dzieci i Młodzieży WUM w Warszawie, w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, a także podczas wieloletniej pracy w szkole jako pedagożka.
Obecnie pracuję również w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego.

Szkolenia:
• Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach – szkolenie TSR I stopnia.
• Kompleksowe szkolenie z interwencji kryzysowej w Grupie Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN.
• Massive Open Online Course „Tools to prevent and combat violence against LGBTI+ children and youth”, realizowany w ramach projektu DIVERSITY AND CHILDHOOD.
• Liczne szkolenia i warsztaty z zakresu pracy terapeutycznej oraz wspierania dzieci i młodzieży z niezgodnością płci.
• Liczne szkolenia dotyczące wspierania młodych osób z zaburzeniami psychicznymi, depresją, w kryzysie suicydalnym.

O mnie:
Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą. Oferuję wsparcie emocjonalne, wsparcie w kryzysie oraz psychoedukację. Pomagam m.in. osobom zmagającym się z różnego rodzaju trudnościami, pragnącym lepiej rozumieć i wyrażać swoje potrzeby i emocje, poprawić komunikację z innymi. Szczególnie ważna jest dla mnie praca z młodymi osobami z niezgodnością płci, odkrywającymi swoją tożsamość i/lub orientację psychoseksualną oraz doświadczającymi dysforii. Równie ważne jest dla mnie, aby wspierać rodziców i bliskich osób utożsamiających się ze społecznością LGBTQIAP oraz dostarczać im niezbędnych informacji. Staram się dbać o to, aby każda osoba, która zechce skorzystać z mojego wsparcia czuła się przy mnie bezpiecznie. Do każdego człowieka podchodzę z szacunkiem, otwartością, ciekawością i gotowością do pomocy. W pracy z drugą osobą najważniejsza jest dla mnie empatia, uważność i chęć towarzyszenia jej w różnych momentach w życiu. Pracuję w sposób integracyjny, wykorzystując różne metody pracy w zależności od potrzeb. Poza poznawczo-behawioralnym bliskie są mi także nurty: humanistyczny, systemowy, TSR. Stale podnoszę swoje kompetencje poprzez aktywny udział w licznych szkoleniach. Swoją pracę poddaję superwizji. Kieruję swoją pomoc do osób w wieku 12-21 lat oraz ich rodziców i opiekunów/-ek. Prywatnie jestem miłośniczką kotów i kuchni wegańskiej.